Заняття на виробництві для майбутніх фахівців у галузі електроніки

Світ технологій постійно розвивається, і електроніка відіграє в ньому все більшу роль. Нові гаджети, смартфони, комп’ютери, автомобілі, медичні прилади та інші пристрої потребують кваліфікованих фахівців з електроніки для їх розробки, виробництва та обслуговування.

19 квітня 2024 р. здобувачі освіти ІІІ курсу спеціальності 171 Електроніка (освітньо-професійна програма «Виробництво електронних та електричних засобів автоматизації») Класичного фахового коледжу СумДУ мали унікальну можливість – разом із викладачем відділення «Комп’ютерних та електронних технологій» Лідією БОЙКО вони завітали до майстерні з ремонту та обслуговування мобільних телефонів, якою керує досвідчений майстер та приватний підприємець ГОРБАТЕНКО Сергій.

Під його керівництвом здобувачі освіти ознайомились із тонкощами діагностики та ремонту різних моделей телефонів, навчилися використовувати спеціалізовані інструменти та обладнання, а також отримали цінні практичні навички для своєї подальшої професійної діяльності.

Сергій Миколайович продемонстрував учасникам практичного заняття роботу мікроскопа для точного паяння деталей, паяльної станції (термофен і паяльник), мультиметра (тестера), програматора для перепрошивки мікросхем і розблокування телефонів, ультразвукової ванни для очищення оксидів.

У ході зустрічі фахівець зазначив, що сучасний сепаратор значно полегшує роботу майстра, зокрема дозволяє швидко відокремити скло, задню кришку, рамку смартфона, та продемонстрував прилад у дії.

Надзвичайний інтерес у студентів викликали інструментарій майстрів з ремонту та барокамера.

Важливо, що третьокурсники усвідомили, що ремонт мобільних телефонів – дуже відповідальний процес, під час якого варто враховувати різноманітні тонкощі.

Здобувачі освіти показали високий рівень знань в області електроніки під час практичного заняття та отримали схвальні відгуки від головного майстра з пропозицією подальшої співпраці. Сергій Миколайович вкотре наголосив на тому, що попит на фахівців з електроніки в області ремонту мобільних телефонів є високий.

Сьогоднішнє практичне заняття здобувачів освітньо-професійної програми «Виробництво електронних та електричних засобів автоматизації» – це лише один із прикладів того, як педагогічний колектив Класичного фахового коледжу надає студентам можливість здобути не лише теоретичні знання, але й отримати практичний досвід, необхідний для успішного працевлаштування.