Розширене засідання Експертної ради роботодавців зі спеціальності 017 Фізична культура і спорт

27 березня 2024 р. відбулося розширене засідання Експертної ради роботодавців зі спеціальності 017 Фізична культура і спорт за участі представників ректорату Сумського державного університету та викладацького складу Класичного фахового коледжу.

Заступник декана з фізичного виховання КУНПАН Максим Олександрович розповів про спеціальності, які можна отримати в університеті, але більш детально зупинився на освітній програмі «Фізична культура і спорт», наголосивши про важливість здобуття вищої освіти. Діючим вихованцям-спортсменам ДЮСШ, серед яких були присутні й здобувачі освіти на початковому (короткому циклі) рівні вищої освіти коледжу, було окреслено траєкторію продовження навчання після Класичного фахового коледжу в Сумському державному університеті. Так, спортсмени дізналися про ключові аспекти програми, академічні компоненти та професійні можливості після закінчення навчання.

Також було обговорено питання самооцінювання освітньо-професійної програми на початковому (короткому циклі) рівні вищої освіти «Фізична культура і спорт» зі спеціальності 017 Фізична культура і спорт. Спираючись на експертну думку фахівців-практиків, було окреслено перспективи розвитку освітньої програми. Крім того, ПАЛАМАРЧУК Тамара Михайлівна як директорка Конотопської ДЮСШ та член Експертної ради роботодавців зі спеціальності 017 Фізична культура і спорт у коледжі внесла пропозицію щодо можливості започаткування провадження освітньої діяльності в коледжі за спеціальністю 017 на рівні фахової передвищої освіти з метою здобуття вихованцями-спортсменами фахової освіти без відриву від тренувального процесу.

Усі присутні мали можливість задати питання та дізнатися, яким чином спортсмени можуть суміщати навчання та заняття спортом.

Важливо підкреслити, що здобуття вищої освіти у сфері фізичної культури і спорту має значення не лише для майбутнього здобувача освіти, але й для суспільства в цілому, сприяючи здоров’ю, активному способу життя та розвитку спортивної культури.

Щиро дякуємо стейкхолдерам та базовому закладу освіти за конструктивний діалог і відкритість до пошуку компромісів у ланці «Університет-Коледж-Роботодавець». Сподіваємося на тривале та плідне співробітництво!