Штучний інтелект як інструмент професіоналізації: викладачка коледжу провела лекцію для працівників виконавчого комітету міської ради про штучний інтелект та його можливості

02 квітня 2024 р. відбулося чергове планове навчання працівників виконавчого комітету Конотопської міської ради. Тема зустрічі – надзвичайно актуальна: «Штучний інтелект та можливості його використання в роботі посадових осіб місцевого самоврядування». Лектором була викладачка Класичного фахового коледжу відділення комп’ютерних та електронних технологій Світлана ПЕЧЕНКО.

Сьогодні штучний інтелект вважають однією з найбільш затребуваних цифрових технологій, яку застосовують для розв’язання широкого спектру проблем і задач, пов’язаних з практикою публічного управління та надання муніципальних послуг. Так, наприклад, штучний інтелект усе більше використовують при розробці і реалізації планів ефективного використання ресурсів громади.

Світлана Миколаївна детально ознайомила присутніх із поняттям «штучний інтелект», з можливостями та викликами його використання, навела приклади щодо того, як саме він впливає майже на кожну сферу нашого життя і чи існують та де знаходяться межі розвитку цієї інноваційної технології майбутнього.

Особливу увагу лектор приділила питанню перспектив застосування технологій штучного інтелекту в роботі органів місцевого самоврядування та зауважила на необхідності підвищення цифрової грамотності кожного.

Насамкінець викладачка коледжу наголосила, що «ми повинні бути готовими до світу, у якому працює штучний інтелект, його не можна ігнорувати, сподіватися на зникнення чи заборону, адже, як говорить один із розробників штучного інтелекту, або МИ будемо використовувати штучний інтелект відповідно до своїх потреб, або ВІН використає нас».

Переконані, знання, отримані працівниками виконавчого комітету міської ради під час змістовної, актуальної, професійної та насиченої цікавими прикладами лекції, будуть успішно втілені ними вже на практиці.