Уроки героїзму та стійкості: у коледжі відбувся цикл занять «Міста героїв. Перемоги України у війні»

У коледжі відбулися уроки «Міста героїв. Перемоги України у війні», присвячені звільненню населених пунктів різних регіонів нашої держави від російської окупації.

Здобувачі освіти мали можливість поринути у вир історії та проаналізувати події, починаючи з березня 2022 р., коли сили безпеки й оборони України розпочали звільнення міст і сіл, окупованих російськими військами. Битви за Мощун, Макарів, Ірпінь, Гостомель, Бородянку, Ворзель, Бучу, Городню, Ягідне, Тростянець, Охтирку та інші населені пункти України стали одними з переломних моментів в історії сучасної України. У квітні 2022 р. визволили Київщину, Чернігівщину, Житомирщину та Сумщину, пізніше – населені пункти Харківщини, Херсон. «Звільнення цих міст і сіл стало можливим завдяки героїзму українських воїнів, підтримці українського народу, ефективній координації дій Сил безпеки й оборони України, військовій допомозі з боку країн-партнерів. Це свідчення незламності українського народу, який бореться за свою свободу і перемогу», – наголосив викладач історії Володимир ОЧКАСОВ.

Також на заняттях проаналізували роль міст героїв у перемогах України, спробували визначити критерії, за якими можна надати статус «Місто-герой України», переглянули ряд тематичних відео, записували ці міста на дошці, мотивуючи чому, прослухали пісню «В той день, коли закінчиться війна» та хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих...

Заняття були насичені глибокими знаннями, емоціями та усвідомленням величі подвигу захисників українських міст, які мужньо протистоять російському агресору. Уроки стали не лише джерелом знань, але й моментом єднання.

Разом з викладачем першокурсники вшанували квітами пам’ятне місце бою та загибелі бійців-розвідників 58 ОМПБр ім. гетьмана Івана Виговського, які 24 лютого зливою куль намагалися зупинити просування ворожих військ, але полягли в нерівному бою. Головний сержант ШОВКУН Сергій (псевдо «Псіх») та старший солдат БАЛАШОВ Сергій (псевдо «Єнот» ) загинули, але вороги так і не змогли захопити наш Конотоп.

СЛАВА Україні! Героям СЛАВА!