Заступник директора з виховної роботи Класичного фахового коледжу СумДУ Юлія БІБІК взяла участь у триденному навчанні психологів-тренерів

З 08 по 10 квітня 2024 р. у м. Києві пройшов тренінг для психологів-тренерів за програмою «Я підтримую друзів». Його мета – надання послуг з психосоціальної підтримки учасникам освітнього процесу закладів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти в Полтавській, Сумській, Одеській, Миколаївській, Волинській, Львівській та Закарпатській областях. Захід організовано та проведено Асоціацією інноваційної та цифрової освіти і Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ). За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, 14 мільйонів громадян України, особливо діти та підлітки, потребують психосоціальної підтримки.

Протягом трьох інтенсивних днів навчання учасники тренінгу опрацювали важливі теми. Так, наприклад, Володимир СТРАШКО та Вікторія ДІВОНЬКА провели блок «Тренінгові навички для тренерів». Вони ознайомили присутніх з основними етапами конструювання і моделювання тренінгу: «Вступ», «Знайомство», «Правила. Мета. Збір очікувань від навчання. Поняття «тренінг» та його складові», «Види тренінгу», «Дизайн та структура тренінгу», «Тренінгові методи та підходи», «Алгоритм проведення тренінгу. Визначення цільової аудиторії. Особливості цільової аудиторії», «Групова динаміка. Складний учасник. Зворотній зв’язок».

Тренерка Юлія ЗАГАРНИЦЬКА та фасилітаторка Тетяна ЛИСЕЙКО обговорили з учасниками заходу основні аспекти програми «Я підтримую друзів», зокрема особливості її впровадження серед студентської молоді, важливі специфічні ознаки, та відпрацювали з аудиторією окремі практики та вправи. Важливо додати, що всі учасники навчання отримали методичні посібники для проведення у своїх громадах відповідних тренінгових занять для здобувачів освіти за програмою «Я підтримую друзів».

Юлія БІБІК зазначає: «Уже з 15 квітня в Класичному коледжі СумДУ розпочнеться пілотне впровадження цієї програми, що спрямована безпосередньо на навчання підлітків навичок надання першої психологічної допомоги за принципом «рівний – рівному. Створимо простір, дружній до молоді, навчимося знаходити ресурси для подолання стресу в повсякденності, довіряти собі та іншим. Програма навчить підлітків і молодь тому, як підтримати свого друга».

Щомісяця планується проведення циклу тренінгових занять для трьох груп здобувачів освіти – по 20 осіб кожна (5 занять у кожній групі). Прогнозоване охоплення здобувачів освіти цією програмою становить 560 осіб протягом 10-ти місяців реалізації проєкту.

Юлія Володимирівна зауважує, що такий досвід участі в тренінгах є важливий і необхідний, отримані знання – цінні, а впровадження цієї програми для здобувачів освіти коледжу значно підвищить їх психологічну обізнаність з питань надання першої психологічної допомоги своїм одноліткам на засадах «рівний–рівному».