Значення військової топографії як науки: чергове засідання наукового гуртка «Сучасний землевпорядник»

07 лютого 2024 р. у Класичному фаховому коледжі СумДУ відбулося чергове засідання наукового гуртка «Сучасний землевпорядник», до складу якого входять здобувачі освіти спеціальності 193 Геодезія та землеустрій (освітньо-професійна програма «Землевпорядкування»).

Тема зустрічі була надзвичайно актуальна – ознайомлення з елементами військової топографії, із сучасними рішеннями точного позиціонування та картографічним забезпеченням території.

Викладачі відділення будівництва будівель і споруд та землевпорядкування Тамара ЗАБОЛОТНЯ і Руслана КУЗЬКО наголосили, що після широкомасштабного російського вторгнення знання саме військової топографії мають велике значення, адже це наука, що вивчає місцевість та її вплив на бойові дії; використання топографічних і спеціальних карт, аерофотознімків місцевості, здійснення вимірів за картою та на місцевості, порядок складання схем місцевості та бойових графічних документів; розробку питань теорії і практики. Вона потрібна для планування будь-яких дій на місцевості, забезпечення взаємодії, організації переміщення, руху.

Найбільше зацікавлення в гуртківців викликала інформація про те, як ефективно можна використовувати цивільні технології і практики у військовій сфері. Вони дізналися про сучасні додатки та новітні програми, що встановлюються на будь-які гаджети, якими користується сьогодні практично кожен.

Під час зустрічі здобувачі освіти ставили проблемні питання, пропонували свої нестандартні рішення, висловлювали власні ідеї, дискутували, наводили цікаві приклади.

Діяльність наукового гуртка «Сучасний землевпорядник» є важливою, адже такі зустрічі сприяють розвитку творчих здібностей студентів, навичок самостійності, впевненості в обраній професії.

Бажаємо майбутнім фахівцям землевпорядної сфери нових досягнень, цікавих тем для їхніх подальших наукових досліджень і натхненної роботи!

Запрошуємо всіх охочих до співпраці та наших зустрічей.