ВІМ-технології – шанс на швидке відновлення України

6 березня 2024 р. здобувачі освіти Класичного фахового коледжу СумДУ долучилися до гостьової лекції, проведеної представниками Українського державного університету залізничного транспорту (м. Харків). Формат подібних зустрічей для студентів нашого коледжу став уже традиційним. Щоразу змінюються лише очікувані результати залежно від тематики.

Онлайн-лекцію «Впровадження ВІМ-технологій при відновленні будівель, постраждалих від вибухів» провів канд. техн. наук, доцент кафедри «Будівельні матеріали, конструкції та споруди» будівельного факультету Українського державного університету залізничного транспорту РОМАНЕНКО Олександр.

До знайомства з цим питанням долучилися студенти ОПР «фаховий молодший бакалавр» спеціальностей 192 Будівництво та цивільна інженерія (ОПП «Будівництво, обслуговування і ремонт залізничних колій», «Будівництво та експлуатація будівель і споруд», «Будівництво, експлуатація і ремонт автомобільних доріг і аеродромів»), 193 Геодезія та землеустрій (ОПП «Землевпорядкування»), а також здобувачі освітнього ступеня «молодший бакалавр» спеціальностей 192 Будівництво та цивільна інженерія (ОПП «Будівництво та експлуатація будівель і споруд») і 015 Професійна освіта. Будівництво, спеціалізація 015.31 «Професійна освіта. Будівництво та зварювання» (освітньо-професійна програма «Професійна освіта. Будівництво та зварювання»).

За сучасних реалій в Україні, коли значний відсоток об’єктів критичної інфраструктури зазнали руйнувань від вибухів і коли постає задача їх швидкого відновлення, на допомогу приходять упроваджені під час проєктування ВІМ-технології, які дають змогу створювати тривимірну модель об’єкта, інтегруючи в неї дані про конструктивні елементи, матеріали, технологічні рішення. Студенти побачили на презентаційних слайдах, як ці технології реально працюють на відновлення об’єктів критичної інфраструктури.

Здобувачі освіти з цікавістю слухали та візуально переконувалися, як за робочими кресленнями було виконано металеві конструкції, які вже згодом (через 5 місяців!) будуть слугувати відбудові та процвітанню нашої країни.

Ми переможемо!