На базі коледжу відбулося закриття проєкту «Майданчик підтримки родин військовослужбовців «Зможемо»

27 лютого 2024 р. у Безпечному молодіжному просторі Класичного фахового коледжу відбулося закриття проєкту «Майданчик підтримки родин військовослужбовців «Зможемо», підготовленого ГО «Молодіжна організація студентів «Новий час» за підтримки БО «Українська освітня платформа».

Майданчик підтримки родин військовослужбовців «Зможемо» розпочав свою роботу 03 листопада 2023 р. Основна мета діяльності цієї ініціативи була визначена як сприяння налагодженню системного та сталого партнерства родин військовослужбовців, створення безпечного, комфортного, психологічно сприятливого простору взаємодії та підтримки родин військовослужбовців, адже допомагати тим, хто захищає, – важливо. Саме цей проєкт став вагомим кроком на шляху покращення системи психосоціальної підтримки як родин військових, так і всього українського суспільства.

Засновниця ГО «Молодіжна організація студентів «Новий час», депутат Конотопської міської ради, директор Класичного коледжу СумДУ, кар’єрна радниця Жіночого центру працевлаштування Тетяна ГРЕБЕНИК подякувала всім партнерам, спікерам та експертам проєкту і наголосила, що Майданчик «Зможемо» має і надалі реалізовуватися в нашій громаді, але вже в іншому форматі.

Координаторка Майданчика «Зможемо» у м. Конотоп, психологиня Юлія БІБІК ознайомила присутніх із основними досягненнями та проблемами, які виникали в процесі реалізації проєкту. Так, вона підкреслила, що протягом чотирьох місяців було проведено 48 годин консультацій та 34 групові заходи різного спрямування, залучено 684 особи (близько 2000 охоплені опосередковано) та 30 фахівців.

Пані Юлія наголосила, що основною проблемою було спрогнозувати кількість відвідувачів конкретного заходу. Реалізувати такий проєкт досить не просто. Члени родин військовослужбовців і власне військові не починають одразу приходити й говорити про те, що їх турбує; відкриваються поступово. Важливо, що тепер містяни знають про осередок, де проводяться різні заходи для членів родин військовослужбовців; звернено увагу надавачів послуг соціального, юридичного та психологічного напрямків на значущість планової та систематичної роботи з інформування членів родин військовослужбовців з різних питань.

Надзвичайно теплим і приємним моментом заходу було відзначення подяками ГО «Молодіжна організація студентів «Новий час» тих людей, які сьогодні несуть службу, захищають нашу державу та боронять її суверенітет, а також тих, хто постійно долучався до реалізації проєкту в якості надійних партнерів з напрямків психологічного й соціально-правового супроводу та підтримки, організовував та проводив різноманітні активності в межах Майданчика «Зможемо», втілював неймовірно цікаві та креативні ідеї, не був байдужим до проблеми допомоги членам родин військовослужбовців. Варто додати, що серед них – і співробітники Класичного фахового коледжу.

Підбиваючи підсумки та говорячи про перспективи, Юлія БІБІК зазначила, що в подальшому планується передавати досвід реалізації проєкту в інші громади, розширювати коло підтримки, навчати інших колег, вивчати закордонний досвід: «Наша команда відчуває себе потрібною – потрібною тим, хто захищає нашу країну, тим, хто чекає повернення своїх рідних з війни, тим, хто, на жаль, втратив рідну людину… Тому наші зустрічі, сподіваємося, переростуть в інший – новий формат, адже військовослужбовці та їхні родини не мають бути сам на сам у своїх проблемах та запитах. Давайте проживати цей досвід разом!»